Nie od dziś wiadomo, że słodycze nie mają pozytywnego wpływu na zdrowie. Spożywanie ich w zbyt dużych ilościach, może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje dla organizmu. Mogą wpłynąć na rozchwianie się systemu hormonalnego. Poza tym cukier w czystej postaci jest wrogiem naszych zębów. Spożywanie słodyczy sprawia również, że stajemy się otyli. Otyłość może natomiast prowadzić do bardzo poważnych chorób, szczególnie chorób związanych z pracą serca.

Czy jednak spożywanie słodyczy sporadycznie, może mieć zły wpływ na nasz stan zdrowia? Każdy słodycz ma oczywiście wpływ na nasz organizm. Jednak jedzenie słodyczy sporadycznie, nie wpływa na nas negatywnie. Nie można powiedzieć, iż słodycze są zdrowe. Zawierają bowiem cukier, który niekoniecznie pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jednak węglowodany są nam każdego dnia potrzebne, ponieważ z nich czerpiemy energię. Dlatego też zjedzenie od czasu do czasu cukierka, batonika czy też kawałka ciasta, nie sprawi, że konsekwencje będą duże. Organizm jest bowiem w stanie poradzić sobie z małą ilością cukrów czy też tłuszczów. Tkanka tłuszczowa nie zaczyna się natychmiastowo odkładać, nie doprowadzi to także do otyłości. Jeśli mamy na uwadze nasze zapotrzebowanie kaloryczne dzienne i w codzienny jadłospis wkradną się od czasu do czasu torty czy inne słodkości, niekoniecznie musimy przekroczyć nawet kaloryczność danego dnia.

Każdego dnia powinniśmy spożywać około 55% węglowodanów, biorąc pod uwagę wszystkie nasze posiłki. Jest tam zatem miejsce na torty na zamówienie i kawałek ciasta w kawiarni. Warto jednak pamiętać o tym, że cukier uzależnia. Dlatego też takie sporadyczne podjadanie powinno być przez nas kontrolowane i utrzymywane na właściwym poziomie. Tort na zamówienie nie powinien być spożywany każdego tygodnia, lecz przykładowo raz w miesiącu.

Zatem chcąc utrzymać prawidłową wagę oraz pilnować swojego stanu zdrowia, nie musimy wyrzekać się wszystkich słodyczy, ponieważ w małych ilościach nie mają one większego wpływu na nasz organizm.