Czarnuszka zwana też czarnym kminkiem to roślinka niepozorna, ale posiadająca wielką moc. Już w czasach starożytnych mówiono o niej, że „leczy wszystko oprócz śmierci”. Nazywana jest również złotem faraonów i panaceum na wszystko.  Olej z czarnuszki zawiera w sobie aż ponad 100 aktywnych biologicznie substancji i dzięki temu ma właściwości: antyzapalne, antynowotworowe, antyoksydacyjne i ochronne.

Doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi i reguluje system immunologiczny. Do najbardziej cennych substancji w które obfituje olej z czarnuszki możemy zaliczyć: flawonoidy i saponiny, pożądane kwasy tłuszczowe (linolowy, alfa-linolowy, palmitynowy itp.), fosfolipidy i fitosterole, białka (8 z 9) i węglowodany, alkaloidy, olejki eteryczne i witaminy A, E, F, B1, B3, B6 oraz  związki mineralne (cynk, magnez, żelazo, sód, potas, selen, wapń) i biotynę. Odpowiednie proporcje poszczególnych składników czynią czarnuszkę wyjątkową. Jej spożywanie znakomicie obniża stres oksydacyjny, przynosząc ulgę i odzyskanie równowagi w organizmie.

Właściwości oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki jest bezpieczny w stosowaniu, a wszystkich powodów dla których powinno się go używać, nie sposób wymienić. Ma działanie wzmacniające układ odpornościowy, gdyż pobudza wzrost ilości limfocytów i makrofagów. Jest świetnym antyhistaminikiem, gdyż regularnie stosowany pomaga walczyć z alergią. Również przynosi poprawę zdrowia wśród chorych na astmę, zwiększając wydolność płuc i likwidując świszczący oddech. Warunkiem jest systematyczne stosowanie. Olej z czarnuszki znacząco podnosi poziom hemoglobiny i erytrocytów, dzięki czemu można skutecznie walczyć z anemią. Ma silne działanie antybakteryjne, ale również antywirusowe i antygrzybicze. Sprawdza się w kuracjach przeciwpasożytniczych. Usuwa skutecznie przywrę, owsiki i nie powoduje przy tym żadnych skutków ubocznych. Przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych, obniżając stężenie szczawianów w moczu. Reguluje poziom cukru we krwi, obniża ciśnienie, zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów, przeciwdziała łysieniu, chroni przed osteoporozą i zbawiennie wpływa na układ nerwowy. To tylko niektóre jego cudowne właściwości. Kupisz go na https://sklep.pi-nuts.eu/produkt/olej-z-czarnuszki-tloczony-na-zimno/