Eksperci podkreślają, że wystarczy poświęcić około 30 minut dziennie na aktywność fizyczną, aby zauważyć poprawę naszego samopoczucia i zniwelować ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób. Przepełnione siłownie lub utrudniony dostęp do punktów fitness staje na drodze wielu ludzi, którzy chcą zmienić swoje nawyki i zacząć regularnie ćwiczyć. Czy aktywność fizyczna ogranicza się jedynie do siłowni lub centrum fitness? Okazuje się, że większość ćwiczeń, które wpłyną na naszą sylwetkę i zdrowie można wykonać w domu, korzystając z ciężaru własnego ciała.

Trening w domu- wszystko, co będzie Ci potrzebne

Udany trening to nie tylko dźwiganie specjalistycznych ciężarów czy wykorzystywanie profesjonalnego, drogiego sprzętu. Większość mięśni ciała jest angażowana podczas codziennych aktywności, aby efektywnie trenować w domu, wystarczy pewna wiedza i pomysłowość podczas wykorzystywania przedmiotów z naszego otoczenia. Trening bez obciążenia, podczas którego wykorzystujemy jedynie ciężar własnego ciała to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawieniu sprawności fizycznej, poprawieniu lub utrzymaniu dobrej sylwetki.
Przykładowe przedmioty, które mogą zostać wykorzystane podczas ćwiczeń w domu to:

Stół

Stół znajdziemy w każdym domu, a jego zastosowanie można wzbogacić o kolejny obszar. Wystarczy położyć się pod stołem i używać blatu stołu jako drążka do podciągania. Stół można wykorzystać również jako ławeczka do trenowania mięśni brzucha lub podczas rozciągania.

Krzesło

Krzesło możemy wykorzystać zarówno do treningu barków, jak i tricepsów czy pleców. W internecie znajdziemy również dość nietypowe ćwiczenia z wykorzystaniem takiego urządzenia jak np. martwy ciąg.

Drążek

Drążek do podciągania to dobre rozwiązanie, jeśli zamierzamy trenować w domu. Koszt takiego drążka waha się od 100 do 200 złotych, w zależności od jakości wykonania i stopnia zaawansowania. Zamontowanie takiego drążka w futrynie drzwi pozwoli dopełnić nasz domowy trening, a wielofunkcyjność sprawi, że będzie to przemyślana inwestycja. Przykładowy sprzęt tego typu znaleźć można na https://benchk.com/kategoria-produktu/porecze-drazki/.