Licówki są doskonałym sposobem na piękny uśmiech i brak kompleksów. Najchętniej z tego rozwiązania korzystają osoby, które borykają się z nierównym uzębieniem i nieestetycznym kolorytem zębów. Za pomocą licówek można zmienić wszystko, począwszy od kształtu i długości, na kolorze zębów kończąc. Jeśli nie jesteśmy zadowoleniu z naszego uśmiechu, możemy odwiedzić stomatologa, który założy specjalne płatki przyklejane na zęby na stałe i w ten sposób przywróci piękny uśmiech. Przyjrzyjmy się, czy każdy może pozwolić sobie na ten luksus. Ile kosztują licówki?

Licówki kompozytowe

Ten rodzaj licówek wykonany jest z materiału kompozytowego, tego samego, z którego standardowo wykonywane są wypełnienia ubytków zębowych. Licówki kompozytowe wykonuje się stosunkowo szybko i wykazują się dużą plastycznością. Idealnie można dobrać je kolorystycznie do kształtu i kolorystyki sąsiednich zębów. Ich trwałość określana jest na 2- 5 lat. Koszt licówek kompozytowych waha się od 200 zł do 500 zł za sztukę.

Licówki porcelanowe

To jedna z najpopularniejszych metod na uzyskanie śnieżnobiałego i trwałego uśmiechu. Wybierane są najchętniej ze względu na brak konieczności szlifowania zębów, ponieważ mocowane są bezpośrednio do szkliwa zębów. Są trwałe i bardzo odporne mechanicznie. Koszt jest niemały, za jedną sztukę trzeba zapłacić od 800 zł do 2500 zł, jednak trwałość licówek porcelanowych wynagradza tak znaczny ubytek środków na koncie, ponieważ można je nosić od 10 do 15 lat.

Licówki akrylowe

To licówki tymczasowe, nie dają trwałego efektu i zakłada się je przeważnie w okresie przejściowym w oczekiwaniu na założenie docelowo wybranych licówek. Są zdecydowanie grubsze mniej estetyczne od pozostałych licówek i wytrzymują maksymalnie 2 lata. Koszt waha się pomiędzy 50 zł a 150 zł za jednego zęba.

Licówki skaleniowe, czyli ceramiczne

To licówki, dzięki którym uzyskamy możliwie najbardziej naturalny wygląd zęba. Do ich produkcji wykorzystywana jest ceramika skaleniowa, która po wymodelowaniu wypalana jest w piecu. Licówki te są zdecydowanie trwalsze niż kompozytowe, ale również droższe. Koszt jednej licówki to 900 zł – 2500 zł, a trwałość obliczona jest na 10-15 lat.

Nie tylko zęby, czyli inne metody poprawy wyglądu

W dobie niezwykłej dbałości o atrakcyjny wygląd ważny jest nie tylko piękny uśmiech wyposażony w garnitur śnieżnobiałych zębów. Gabinety medycyny estetycznej prześcigają się ofertach upiększenia twarzy, ciała i poprawy sylwetki.

Zabiegi z zakresu laseroterapii, odmładzania i pielęgnacji są obecnie  najbezpieczniejszą alternatywą dla inwazyjnych i długotrwałych operacji plastycznych. Największą popularnością cieszą się zabiegi wygładzania i wypełniania zmarszczek, regeneracji skóry oraz usuwania przebarwień i blizn laserem. Niezwykłą skutecznością wykazują się także zabiegi przciwstarzeniowe ujędrniające, napinające i liftingujące skórę na przykład za pomocą nici fiftingujących, mikrodermabrazji, czy peelingów kwasami.

Medycyna estetyczna wypełnia obecnie lukę między chirurgią plastyczną a kosmetologią. Okazuje się, że aby nadążyć za trendami zachowania młodego wyglądu przez jak najdłuższy czas, wcale nie jest konieczna poważna ingerencja w ciało, lecz wystarczy dobry gabinet medycyny estetycznej.