Rozmowa z psychologiem on line – warto skorzystać z tej formy wsparcia psychologicznego 

Wsparcie psychologiczne bywa nam potrzebne od zaraz, bowiem sytuacje kryzysowe zdarzają się każdemu. Rozstanie, utrata pracy, pogorszenie się nastroju w przebiegu przewlekłej choroby – każdy z tych powodów potrafi znacząco obniżyć naszą jakość życia. Umówienie się na wizytę w gabinecie psychoterapeutycznym wymaga dodatkowej energii psychicznej, której właśnie brakuje nam w kryzysach, a także czasu koniecznego na dojazd do gabinetu, wizytę i powrót z niego do domu lub pracy.

Obecnie są już jednak dostępne pełnowartościowe usługi terapeutyczne on line. Wielu psychoterapeutów akceptuje nie tylko konsultacje i całe cykle rozmów psychoterapeutycznych w Internecie za pośrednictwem Skype’a i innych komunikatorów, ale i nietypowe godziny świadczenia takiej pomocy psychologicznej. Rozmowa z psychologiem on line może być też przeprowadzona w trybie interwencyjnym. Są już wirtualne gabinety psychoterapeutyczne pomagające w takich właśnie sytuacjach. 

Psycholog online – skuteczna ścieżka dostępu do psychoterapii za granicą 

Rozmowa z psychologiem on line może być również doskonałym wyjściem dla osób przebywających na dłużej, a nawet na stałe za granicą. Mimo doskonałej znajomości lokalnego języka, wielu z nas ceni sobie możliwość wsparcia psychoterapeutycznego udzielonego w ojczystym języku. Do takich sytuacji należy również konsultacja psychologiczna, od diagnozy do terapii długoterminowej.

Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pierwszy język jest kodem komunikowania najgłębszych uczuć, emocji i ważnych przemyśleń. W chwilach szczególnego natężenia emocjonalnego, a do takich należy przecież rozwiązywanie problemów psychologicznych w gabinecie psychoterapeutycznym, naturalnie zwracamy się do własnego języka z dzieciństwa.

W rozmowie z psychologiem on line łatwo jest się skupić i wypowiedzieć swój problem, uzyskując natychmiastowe wsparcie psychiczne bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możemy poczuć się lepiej od razu, w warunkach intymnej, spokojnej przestrzeni prywatnej, w której nikt nie będzie nas stresował. Nie każdy jest gotów od razu udać się do stacjonarnego gabinetu psychologicznego i czasem rozmowa z psychologiem on line jest jedyną możliwością w kryzysie psychicznym.

Coraz częściej psychologowie i psychoterapeuci są już znakomicie przygotowani do takich form terapii na odległość, warto więc skorzystać z tej szansy i pozwolić sobie pomóc, czyli rozwiązać problem psychologiczny tak szybko, jak to możliwe.

Kolejny artykuł: http://www.networks2010.pl/inhalator-dla-dziecka-jak-wybrac-najlepszy/