Mierzenie temperatury małemu dziecku nie zawsze jest proste. Tradycyjne termometry nie są zbyt wygodne, a wykonanie pomiaru pod pachą w przypadku ruchliwego niemowlaka graniczy z cudem. Rozwiązaniem są współczesne termometry bezdotykowe, które umożliwiają błyskawiczne zmierzenie temperatury nawet u małego dziecka. 

Jak wybrać odpowiedni termometr? 

Żaden rodzic nie chce, aby jego dzieci chorowały. Niestety, niemal każdemu maluchowi zdarzają się infekcje oraz podwyższona temperatura. W takiej sytuacji niezbędne jest, aby posiadać urządzenie, które pozwoli dokładnie i wygodnie zmierzyć temperaturę.

Niestety, nie wszystkie termometry bezdotykowe umożliwiają wykonanie precyzyjnego pomiaru. Najtańsze modele, które można kupić nawet w zwykłych sklepach czy drogeriach, co prawda pozwalają zmierzyć temperaturę, ale wynik może być daleki od rzeczywistego. Odpowiednim wyborem są profesjonalne termometry bezdotykowe, które można kupić np. w aptece. Najlepiej wybierać produkty znanych producentów, gdyż tylko one gwarantują, że pomiar będzie prawidłowy.

Wybierając odpowiedni termometr dla niemowlaka warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje oferuje. Nowoczesne termometry oferują szereg funkcji, które pomagają w wykonaniu precyzyjnego pomiaru temperatury u dziecka. Przykładem może być czujnik odległości od mierzonej powierzchni. Pozwala on dokładnie określić, z jakiej odległości należy wykonać pomiar, aby uzyskać wynik zgodny z rzeczywistością.

Kolejną ważną funkcją jest dostosowanie pomiaru do warunków panujących w otoczeniu, czyli kalibracja względem otoczenia. Dzięki temu wynik nie jest okłamany nawet w sytuacji, kiedy panuje upał lub wręcz przeciwnie, jest bardzo chłodno. Bardzo istotną funkcją jest też możliwość wykonania pomiaru z powieki. Taki pomiar jest bardzo precyzyjny i całkowicie bezpieczny.

Profesjonalne termometry bezdotykowe często umożliwiają też wykonanie pomiaru temperatury wody lub powietrza. Ta funkcja również może być bardzo przydatna przy małym dziecku, gdyż pozwala np. zmierzyć temperaturę wody do kąpieli niemowlaka.