Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem pomyśleć o tym, aby zakupić czapkę zimową (a najlepiej dwie lub nawet trzy!). Tak, aby uszy i głowa nie były narażone na działanie temperatur poniżej zera. To nie te czasy, kiedy czapka traktowana była z przymusu, a potem chowana po kieszeniach, torebkach, itd. Czapka stała się modnym elementem, który jest w stanie uzupełnić codzienny outfit.

Klasyka z pomponem

Przeglądając najmodniejsze czapki zimowe damskiewarto rozpocząć od klasyki. Czyli od tych czapek, które mają pompon. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Niezależnie od tego, z jakim sezonem będzie się miało do czynienia – czy z tym nachodzącym, czy z tym przewidzianym dopiero za kilka lat – pompon na samym czubku będzie jak najbardziej wskazany. Do wyboru są czapki w różnych kolorach, jak również wzorach. Stonowanych, jak również tych bardziej wyrazistych, wręcz neonowych. Przecież również w okresie zimowym można dać się zauważyć na ulicy. Wśród najmodniejszych propozycji, jeżeli chodzi o kolorystykę, wymienia się pastele, jak również odcienie nude. Na ogół wykonane są z ciepłej bawełny. Zima nikomu nie będzie straszna.

Czapki typu beanie

Kolejna, modna propozycja, która przypadnie do gustu każdej kobiecie. Zarówno, jeżeli chodzi o młodzież, jak również nieco starsze kobiety. Czapki zimowe typu beanie dla kobiet podobne są nieco do tych, jakie mają pompon. Z tą jednak różnicą, że na ich czubku nic się nie znajduje. Moda na tego typu okrycia głowy przyszła prosto z nowojorskich ulic. Jak widać, trend ten bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Polsce, stając się ulubionym okryciem dla wielu kobiet. Najczęściej występują one w jednym kolorze – począwszy od bieli, przez odcienie pastelowe, po głęboką czerń. Wyróżniają się one tym, że posiadają one szerokie wywinięcie na całym obwodzie głowy. Sprawia to, że jest ona ogrzewana przez dwie warstwy ciepłego materiału.

Czapki pilotki dla kobiet

Moda inspirowana lotnictwem, a dokładnie tym, co na głowie mieli piloci. Czapka zimowa damska w typie pilotka. Świetna propozycja dla wyjątkowych zmarzluchów. Elementem charakterystycznym są boczne, luźno zwisające uszy, które zapewniają zdecydowanie więcej ciepła. Dodatkowo z przodu znajduje się miękki daszek. Czapki zimowe w typie pilotka posiadają dodatkową warstwę ocieplenia w środku. Tego typu czapki wykonane są na ogół ze skóry. Coraz więcej jednak pojawia się takich nakryć głowy, w typie pilotka, jakie często wykonuje się z wełny, jaka pochodzi od owcy.