Czarnuszka zwana też czarnym kminkiem to roślinka niepozorna, ale posiadająca wielką moc. Już w czasach starożytnych mówiono o niej, że „leczy wszystko oprócz śmierci”. Nazywana jest również złotem faraonów i panaceum na wszystko.  Olej z czarnuszki zawiera w sobie aż ponad 100 aktywnych biologicznie substancji i dzięki temu ma właściwości: antyzapalne, antynowotworowe, antyoksydacyjne i ochronne.

Doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi i reguluje system immunologiczny. Do najbardziej cennych substancji w które obfituje olej z czarnuszki możemy zaliczyć: flawonoidy i saponiny, pożądane kwasy tłuszczowe (linolowy, alfa-linolowy, palmitynowy itp.), fosfolipidy i fitosterole, białka (8 z 9) i węglowodany, alkaloidy, olejki eteryczne i witaminy A, E, F, B1, B3, B6 oraz  związki mineralne (cynk, magnez, żelazo, sód, potas, selen, wapń) i biotynę. Odpowiednie proporcje poszczególnych składników czynią czarnuszkę wyjątkową. Jej spożywanie znakomicie obniża stres oksydacyjny, przynosząc ulgę i odzyskanie równowagi w organizmie.

Właściwości oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki jest bezpieczny w stosowaniu, a wszystkich powodów dla których powinno się go używać, nie sposób wymienić. Ma działanie wzmacniające układ odpornościowy, gdyż pobudza wzrost ilości limfocytów i makrofagów. Jest świetnym antyhistaminikiem, gdyż regularnie stosowany pomaga walczyć z alergią. Również przynosi poprawę zdrowia wśród chorych na astmę, zwiększając wydolność płuc i likwidując świszczący oddech. Warunkiem jest systematyczne stosowanie. Olej z czarnuszki znacząco podnosi poziom hemoglobiny i erytrocytów, dzięki czemu można skutecznie walczyć z anemią. Ma silne działanie antybakteryjne, ale również antywirusowe i antygrzybicze. Sprawdza się w kuracjach przeciwpasożytniczych. Usuwa skutecznie przywrę, owsiki i nie powoduje przy tym żadnych skutków ubocznych. Przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych, obniżając stężenie szczawianów w moczu. Reguluje poziom cukru we krwi, obniża ciśnienie, zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów, przeciwdziała łysieniu, chroni przed osteoporozą i zbawiennie wpływa na układ nerwowy. To tylko niektóre jego cudowne właściwości. Kupisz go na https://niwki.pl/produkt/olej-z-czarnuszki/

3 KOMENTARZE

  1. Świeżo tłoczone oleje zbierają wiele dobrych opinii od konsumentów, którzy doceniają dobrej jakości produkt. Warto wybierać spośród dostępnych na rynku rozwiązań tylko te, które są rzeczywiście najlepsze.

  2. Oleje zimno tłoczone obecne są coraz bardziej popularne, mimo, że znane są już od pokoleń. Wspomniany olej z czarnuszki ma świetne działanie na naszą cerę, włosy. Można go stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here